Autor Wątek: Czy Panda Money sprawdza BIK?  (Przeczytany 10885 razy)

Ola

• Newbie
  • *
Czy Panda Money sprawdza BIK?
« dnia: Październik 27, 2014, 03:49:12 pm »
Czy Panda Money sprawdza rejestry dłużników Czy jak ktoś ma spisy w BIKU to może się starać o pożyczkę w firmie Panda Money?

monika

• Newbie
  • *
Odp: Czy Panda Money sprawdza BIK?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2014, 04:19:04 pm »
nie, Panda Money nie sprawdza BIK. Nigdy tego nie robili i teraz również tego nie robią. Poza tym większość chwilówek nie sprawdza BIK. To jest właśnie cecha charakterystyczna tych pożyczek.

szyszka99

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2014, 12:10:37 am »
nie tyle chwilówki nie sprawdzają co niekoniecznie biorą pod uwagę wpisy w BIK. a to jest zasadnicza różnica. Czasem chwilówki sprawdzają takie wpisy, ale jeśli ktoś nie ma bardzo dużych zadłużeń, wtedy nie biorą tego po prostu pod uwagę.

Bartek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2014, 10:39:21 pm »
kilka dni temu czytałem gdzieś w opiniach innych użytkowników, że podobno panda money odmówiła udzielenia pożyczki osobie, która posiadała wpisy w Bik, więc chyba nie jest to takie pewne.

Wika

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2014, 10:55:08 pm »
a czym się różnią wpisy w BIK a wpisy w KRD bo nigdy tego nie rozróżniam a sporo firm nie sprawdza BIK, ale bierze pod uwagę KRD. Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić różnicę?

Mireczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2014, 05:56:57 pm »
nie znam dokładnej rożnicy co jest czym. Co oznacza do końca BIK, czym jest KRD, czym jest BIG itd. To są po prostu różne zestawienia, każdy oznacza co innego, ale czym dokładniej jest co? Nie mam pojęcia. Najlepiej nie widnieć nigdzie - chociaż łatwo powiedzieć. Jeśli się nie ma wpisów to wtedy łatwiej po prostu o kredyt bankowy i nikt się z pożyczkami nie musi bawić. tak mi się przynajmniej wydaje. ;)  Na pewno dokładnie można to poszukać w specjalistycznej literaturze, albo czymś takim

mruk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2014, 10:17:12 am »
nie znam dokładnej rożnicy co jest czym. Co oznacza do końca BIK, czym jest KRD, czym jest BIG itd. To są po prostu różne zestawienia, każdy oznacza co innego, ale czym dokładniej jest co? Nie mam pojęcia. Najlepiej nie widnieć nigdzie - chociaż łatwo powiedzieć. Jeśli się nie ma wpisów to wtedy łatwiej po prostu o kredyt bankowy i nikt się z pożyczkami nie musi bawić. tak mi się przynajmniej wydaje. ;)  Na pewno dokładnie można to poszukać w specjalistycznej literaturze, albo czymś takim
BIK to Biuro Informacji Kredytowej, do którego dostęp (czyli mogą pobrać z niego dane o Tobie) mają tylko banki oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Dane te w olbrzymiej większości są danymi pozytywnymi, to znaczy zawierającymi informacje o prawidłowo spłacanych zobowiązaniach, a tworzona w ten sposób historia kredytowa jest instrumentem mogącym służyć uwiarygadnianiu klienta banku.

KRD to Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA. Informacje o dłużnikach dostarczają do jego bazy danych przedsiębiorcy ze wszystkich sektorów gospodarki, bez względu na wielkość i formę prawną, osoby fizyczne oraz gminy i instytucje. Dostawcy informacji są jednocześnie ich odbiorcami, co sprawia, że dłużnicy notowani w Krajowym Rejestrze Długów przestają być anonimowi i tracą wiarygodność w kontaktach handlowych.

BIG czyli Biuro Informacji Gospodarczej instytucja gromadząca dane o nierzetelnych dłużnikach. Informacje do BIG mogą przekazywać podmioty, które mają zawartą z biurem stosowną umowę. Umieszczenie w BIG stanowi dla nierzetelnego dłużnika dolegliwość, gdyż w przypadku np. ubiegania się o kredyt, dostanie decyzję odmowną lub otrzyma kredyt na znacznie gorszych warunkach. Według stanu na grudzień 2013 na rynku w Polsce działają cztery biura informacji gospodarczej (nie ma jednego, centralnego BIG-u!).

sofija

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2014, 12:01:54 pm »
ja na 99% jestem pewna że Panda Money nie sprawdza wpisów w BIK.
nie to że im się nie chce, po prostu trafiają do nich klienci którzy mają problemy finansowe więc jakby zaczeli wszystkich sprawdzać to by im zaden klient nie został :P

nela

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2014, 11:35:52 am »
Panda Money nie sprawdza BIK. ta firma nie każdego pyta o zaświadczenie o zarobkach, więc pytać w BIK o zadłużenie klienta tym bardziej nie będzie ;) w Panda Money udzielają pożyczek praktycznie każdemu, więc nawet osoby z negatywną historią kredytową mogą się u nich starać o pieniądze.

czajka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2015, 09:20:14 am »
ja brałam tam niewielką pożyczkę i nie sprawdzali BIKu. pytają cię tylko o zarobki. trzeba je więc mieć. dlatego mogą w Panda Money pożyczać ludzie którzy nie zawsze mają dobrą sytuację finansową. w Panda Money łatwo dostać pożyczkę i jak się ją spłaca w terminie to wszystko jest ok. ja ją spłaciłam, jestem zadowolona z wyboru tej firmy.

Bolek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2015, 02:37:22 pm »
Można to łatwo sprawdzić . Na stronie firmy Panda Money możemy znaleźć informację, że pożyczkodawca jest zobowiązany przez polskie prawo do weryfikowania wszystkich klientów w bazach takich jak BIK oraz KRD. Firma zaznacza jednak, iż wpisy do wyżej wymienionych instytucji nie przesądzają o decyzji pożyczkowej. Czyli nawet jeśli ma sie wpisy w tych rejestrach jest możliwość uzyskania pożyczki .