Autor Wątek: Limit odnawialny w rachunku w Alior Banku  (Przeczytany 7256 razy)

jamesbond

• Newbie
  • *
Limit odnawialny w rachunku w Alior Banku
« dnia: Styczeń 20, 2015, 03:14:12 pm »
Zastanawiam się nad limitem odnawialnym przy moim rachunku w Alior Banku. Jakie warunki muszę spełnić żeby przyznano mi ten limit? I jak z niego korzystać, żeby się nie zadłużyć?

korek

• Newbie
  • *
Odp: Limit odnawialny w rachunku w Alior Banku
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2015, 01:09:06 pm »
Limit odnawialny w rachunku jest zwiększeniem kwoty dostępnych środków na rachunku ROR. Oznacza to, że możesz korzystać z większej kwoty pieniędzy, niż masz faktycznie na koncie. W ramach przyznanego limitu masz możliwość wielokrotnego zadłużania się i spłaty. Każda wpłata gotówkowa lub bezgotówkowa na rachunek zmniejsza lub likwiduje Twoje zadłużenie na limicie.

kuban

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2015, 07:31:35 pm »
Uważaj na te limity odnawialne w bankach, od tego bardzo często zaczyna się zadłużenie w banku, a później już bardzo łatwo się pogubić i wpaść w tak zwaną pętlę pożyczkową.

roland

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2015, 08:49:00 am »
Znacznie lepsza jest pożyczka gotówkowa - już lepiej z niej skorzystać bo ma niskie oprocentowanie nawet 5% w Alior Banku.
Te limity odnawialne kosztowo wychodzą sporo więcej

bart

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2015, 01:01:59 pm »
Ja nie polecam limitu odnawialnego w Alior Banku, są banki w których limit odnawialny jest na dużo bardziej atrakcyjniejszych warunkach. Ja mam limit odnawialny w Banku PEKAO i moim zdaniem jest on dużo lepszy od tego w Aliorze.

Pożyczki opinie forum - opinie o firmach pożyczkowych

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2015, 01:01:59 pm »

kosi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2015, 10:46:13 pm »
JA też osobiście uważam , że lepsza jest pożyczka gotówkowa niż taki limit. Znajomy miał własnie taki limit w Alior Banku i troszkę się  zadłużył przez to.
Taniej by mu wyszło jeżeli by wziął normalną pożyczkę gotówkową. No ale to tez zależy jak ktoś woli. Jeśli komuś odpowiada taki limit odnawialny to jak najbardziej niech sie stara o taki limit aby otrzymać.

Mateo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2015, 01:45:17 pm »
Jeśli potrafisz kontrolować swoje wydatki to nie powinieneś mieć problemu z takim limitem aby sie nie zadłużyć. Natomiast jesli tego nie potrafisz to nie polecam bo można wpaść i to w spore zadłużenie. Znajomy miał własnie taki limit odnawialny tylko w innym banku i popadł w zadłużenie bo nie potrafił tego kontrolować.

damian

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2015, 03:19:54 pm »
Ja posiadałem kiedys taki limit odnawialny . Ale musze przyznać , że w moim przypadku to nie był najlepszy pomysł .
Nie potrafiłem mądrze z niego korzystac i popadłe w długi z ktorymi nie mogłęm sobie poradzić. Więc też to przemyśl czy
bedziesz umiał sie kontrolować bo można sobie szybko narobic spore zadłużenie.

Luki

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2016, 06:22:44 pm »
A jak dokładnie działa taki  limit odnawialny  w Alior banku???
Bo zawsze mnie to  zastanawiało  na czym to  polega ...
Nie spotkałem się jeszcze z takim limitem  odnawialnym  w żadnym banku  dlatego  jest  to  dla mnie nowość i chciałbym dowiedzieć się nieco  więcej  :)
Jeśli  ktoś jest  na tyle obeznany  w tym  temacie to  proszę mi napisać o co  chodzi  z tym  limitem-będę wdzięczny  :)

Bartez

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2018, 02:41:22 pm »
Czy limit odnawialny to to samo co debet na koncie ? jak wysoko jest oprocentowany ?
Skuteczny krem na cellulit istnieje :) Sprawdź!

Maxima03

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2018, 05:15:25 pm »
Czy limit odnawialny to to samo co debet na koncie ? jak wysoko jest oprocentowany ?

Limit odnawialny nazywa się poprawnie kredytem odnawialnym. Jak wpłacisz coś na konto to z wpłaty automatycznie zostaną zabrane pieniądze na opłacenie zaciągniętego kredytu. Odsetki są pobierane w zależności od wykorzystanej kwoty, procent zależy od banku.