Inwestowanie w firmy pożyczkowe – czy warto?

Jeśli jesteś inwestorem, to wiesz jak ważne jest dywersyfikowanie ryzyka na różne źródła dochodu. Często inwestycja, która wydaje się intratna, może być minimalna, a w najgorszym wypadku, możemy na niej stracić, zaś te które nie zapowiadały się specjalnie dobrze, nagle nas pozytywnie zaskoczyły.

Czy istnieje „pewna” inwestycja?

W inwestowaniu nie ma nic pewnego (chyba, że podatek od dochodu inwestycji – to jest pewne).

Powiesz, ale zaraz, zaraz przecież złoto jest pewne i stałe, nawet po latach będzie miało wartość. Niezupełnie. Gdy przyjrzysz się na krzywą wartości złota, zobaczysz jak przed laty była na niesamowicie niskim poziomie. Ludzie, którzy kupili duże ilości złota jakieś 30 lat temu, przed dekadą, mieli wrażenie że są bankrutami. Później złoto poszło do góry, ale kto wyprzedał je w tym słabym okresie, jest przegranym.

Waluty? Te nie są pewne. Frank akurat poszedł w górę przez ostatnie lata, jednak taka sama sytuacja może być w przypadku straty. Kupujesz słabą walutę w nadziei że ta zdrożeje, a ona stoi w miejscu, zaś po 10 latach spada.

Prognozy inwestycyjne na najbliższe lata

Można gdybać co i kiedy będzie stało wysoko, jednak warto oprzeć się na analizach i obserwacjach ekspertów, a jeśli chodzi o branżę finansową, to większość z nich ma podobne zdanie. Pożyczki i kredyty są brane dziś chętniej i częściej. Z jednej strony duży nacisk banków, które stale reklamują swoje usługi finansowe, a z drugiej styl życia ludzi, którzy podchodzą do zakupów w następujący sposób: chcę mieć to na już i na teraz.

Kowalski znacznie chętniej weźmie kredyt w kwocie 1000 zł na małe wczasy, niż miałby na nie odkładać po 100 zł miesięcznie. Na takim zachowaniu korzystają firmy pożyczkowe.

Ile można zarobić na inwestycji w firmach pożyczkowych?

Średnio jest to 10%, jednak wszystko zależy od kilku szczegółów. Przede wszystkim na jaki okres czasu chcielibyśmy zainwestować nasze środki, jaką kwotę możemy wprowadzić i jakie ryzyko uwzględniamy. Najbardziej ryzykowne, jednak tym samym najbardziej kasowe, są inwestycje w pożyczki na niskie kwoty do 1000 zł, tzw. chwilówki. Jednak programów i propozycji inwestycyjnych ze strony firm pożyczkowych, jest bardzo wiele.

Gdzie mogę zainwestować w pożyczki?

Warto zacząć w firmie Abis, która działa jako pośrednik między pożyczkobiorcami, a pożyczkodawcami. Skontaktuj się z firmą, a oni wyliczą dla Ciebie procent z planowanej inwestycji, uwzględniając Twoją kwotę i okres na jaki chcesz zainwestować pieniądze.