Pożyczki bankowe kontra pożyczki pozabankowe co lepsze?

pożyczki pozabankoweDziś dla odmiany zamiast porównywać oferty firm pożyczkowych i oceniać je przez to, porozmawiamy sobie na temat tego czy lepsze są pożyczki w banku czy raczej poza bankiem. Sprawdzimy czy jedno może być znacznie lepsze lub znacznie gorsze od drugiego.

Największy minus pożyczek bankowych

Największym minusem pożyczek bankowych jest fakt, że nie otrzyma ich nikt kto ma zadłużenie komornicze, dług u windykatora czy też widnieje w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), to nie ma szans na otrzymanie pożyczki w banku. Nie ważne czy będzie to zadłużenie na 200 zł czy kilka tysięcy złotych, bank potraktuje nas z góry. Zobaczmy zatem jaki jest największy minus pożyczek pozabankowych.

Największy minus pożyczek pozabankowych

Ten wydaje się oczywisty, a chodzi o cenę owych pożyczek. Wielu zarzuca im, że przy pożyczeniu kwoty na przykład 1000 zł, oddamy drugie tyle. Pożyczki pozabankowe są nieco droższe od pożyczek bankowych, jednak nie możemy w naszych kalkulacjach przesadzić. Przy pożyczeniu 1000 zł w Providencie, oddamy jakieś 300 zł. To nie jest nawet o połowę więcej. Zaś w przypadku pożyczki bankowej na długi okres czasu (około 6 – 7 lat), koszt pożyczki będzie dość wysoki (praktycznie dwa razy tyle).

Największy plus pożyczki bankowej

Na korzyść pożyczek bankowych na pewno wpływa fakt, że są nieco tańsze. Jeśli jesteś klientem danego banku i masz w nim stałe wpływy na konto, wtedy możesz liczyć na całkiem dobrą ofertę, jednak musisz się pilnować, aby spłacać kredyt regularnie, gdyż trafiając na listę BIK, tracisz możliwość zaciągnięcia kredytu bankowego w przyszłości.

Największy plus pożyczki pozabankowej

Tutaj należy podkreślić szybkość i łatwość zaciągania takiej pożyczki. Bez wychodzenia z domu, bez zbędnych dokumentów, jedyne co trzeba zrobić w większości przypadków to wypełnić oświadczenie i zweryfikować dane (na przykład przelewając 1 zł na konto firmy pożyczkowej).

Podsumowując

Firmy pożyczkowe i banki coraz częściej upodabniają swoje oferty do siebie. Z jednej strony mogą obniżać ceny, bo mają stałych klientów na konta bankowe, lokaty i inne usługi, zaś firmy pożyczkowe nie mogą przesadzić z kosztami, gdyż straciliby klientów. Dlatego jeśli masz dobrą ofertę pożyczki pozabankowej, to korzystaj z niej i nie zastanawiaj się.