Kredyt inwestycyjny w Idea Bank

kredyt inwestycyjnyKredyt inwestycyjny w Idea Banku to oferta skierowana głównie do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub wspólników spółek cywilnych. Warto zwrócić uwagę na ofertę wspomnianego kredytu. Poniżej przedstawiana została jego krótka charakterystyka.

Zalety i wady oferty Kredytu inwestycyjnego w Idea Bank

Z pewnością na uwagę zasługuje fakt, że bank akceptuje różne formy zabezpieczeń udzielanego kredytu. Kredytobiorca może zabezpieczyć pożyczkę zarówno nieruchomością, jak i ruchomością (np. maszyny i urządzenia firmowe). Niewątpliwie na uwagę zasługuje również wysoka kwota oferowanego przez bank kredytu – aż do 3 mln złotych.

Warto również zwrócić uwagę na wyjątkowo długi okres kredytowania, który może wynosić nawet do 20 lat z możliwością wcześniejszej spłaty bez prowizji oraz unikalne podejście do liczenia zdolności kredytowej potencjalnego klienta.

Jak wypada Idea Bank

Decydując się na skorzystanie z oferty Idea Banku należy jednak zachować ostrożność. Wbrew pozorom na tle innych ofert tego typu Idea Bank wypada dość słabo. Wartość nieruchomości – zabezpieczenia wielokrotnie przewyższa akceptowalną przez bank kwotę. Ponadto w ciągu 90 dni od zawarcia umowy, kredytodawca żąda dostarczenia kopii faktur na ponad 50% z kwoty zaciągniętego kredytu. Należy również zwrócić uwagę, że bank żąda minimalnego miesięcznego obrotu na rachunku bankowym klienta, pod groźbą podniesienia marży o kilka pkt.

Czy warto? Oferta Idea Banku z pewnością brzmi atrakcyjnie. Należy jednak uważnie rozważyć wszystkie jej wady i zalety. Wydaje się, że tych pierwszych niestety jest więcej.

Alternatywa dla kredytów inwestycyjnych

Pamiętaj, że masz mnóstwo alternatyw dla kredytów inwestycyjnych z banku. Możesz pożyczyć pieniądze od prywatnych inwestorów, albo od firm pożyczkowych. Nie musisz samodzielnie ich poszukiwać, są obecnie firmy, konsorcja i programy zrzeszające inwestorów na rzecz pożyczkobiorców. To oni starają się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla pożyczkobiorcy i inwestora, czyli tak aby on zarobił najwięcej, a Ty abyś miał korzystną pożyczkę.