Na czym polega Mini Ratka w PKO?

mini ratkaMini Ratka jest pewnego rodzaju rewolucją wśród kredytów gotówkowych. Jest to kredyt (potocznie zwany pożyczką), który dedykowany jest na niskie kwoty – do kilku tysięcy złotych. Ogólnie można zaciągnąć od 1000 – do 150 000 zł, czyli górna granica dość spora, bo umówmy się – można za to kupić mieszkanie w mniejszym mieście.

Zasady w kredycie Mini Ratka

najmniejsza kwota pożyczki – 1 000 zł
maks kwota pożyczki – 150 000 zł
maksymalny okres spłaty – do 120 miesięcy
prowizja od 4%
nie trzeba być klientem banku PKO aby dostać Mini Ratkę
oprocentowanie od 8,88%
obniżone oprocentowanie ubezpieczonych pożyczek w kwocie od 5 000 zł.

W oficjalnej reklamie Mini Ratka jest promowana jako pożyczka z oprocentowaniem 9,9%, jednak w praktyce te cyfry mogą się nieco różnić. Dla stałych klientów banku PKO będzie nieco inaczej niż dla tych nowych. Co ważne, dochodzą jeszcze dodatkowe kwestie takie jak na przykład prowizja.

Czy warto brać Mini Ratkę?

Bank PKO BP jest jednym z największych i najstarszych banków w Polsce. Cieszy się także ogromnym zaufaniem, dlatego z całą pewnością Mini Ratka jest konkurencyjną ofertą. Dużych minusów ciężko się doszukać. Można się o nią ubiegać zarówno w placówce, jak i przez internet.

Jestem w BIK, czy dostanę Mini Ratkę?

Raczej nie. Niestety banki biorą pod uwagę informację z BIK. Jeśli jesteś dłużnikiem lub widniejesz jako nierzetelny klient, to prawdopodobnie nie otrzymasz pożyczki Mini Ratki. Jednak warto próbować, pamiętaj że informacje w BIK można też wyczyścić (zajmują się tym odpowiednie firmy). Składając wniosek w PKO o Mini Ratkę, na pewno nic nie tracisz, dlatego na pewno warto.

A zatem – powodzenia!