Opinie o pożyczce ratalnej w Żagiel

żagielZapewne gdy zdarzyło Ci się kupować na raty, to wielce prawdopodobne, że kupowałeś coś za pośrednictwem Żagla.

Kiedyś Żagiel S.A.

Niegdyś Żagiel był odrębną spółką akcyjną, dziś został kupiony przez Grupę Santander i pod taką marką teraz działa (a raczej nie działa) Żagiel. Dlaczego tak się stało? Jak piszą na oficjalnej stronie Żagla:

4 stycznia 2013 r. nastąpiło prawne połączenie Żagiel S.A. i Santander Consumer Finanse S.A. pod nazwą i danymi rejestrowymi Santander Consumer Finanse S.A.

1 września 2013 r. Santander Consumer Bank S.A. nabył przedsiębiorstwo oraz wierzytelności z tytułów umów kredytowych zawartych z Santander Consumer Finanse S.A.

Czy było to dobre rozwiązanie?

Ciężko stwierdzić, jednak na pierwszy rzut oka wydaje się złe. Duże spółki często specjalnie dywersyfikują się na mniejsze. Istnieją firmy pożyczkowe, które są własnością banków, albo firmy pożyczkowe, mające pod sobą mniejsze firmy, nastawione na przykład na innego klienta.

Czasem bywa tak, że dany klient nie darzy sympatią jakiejś marki. Przy zmianie nazwy, możemy ograniczyć ryzyko związane z niezainteresowaniem klienta. Poza tym mając więcej nazw, logo i marek, możemy łatwiej zwrócić uwagę klienta na jeden z naszych produktów finansowych.

Żagla już nie ma

Żagla już nie ma i prawdopodobnie Santander nie ma zamiaru aby to zmienić. Dlatego teraz przy pożyczaniu pieniędzy lub przy zakupie ratalnym, zostaje nam spółka matka, czyli Santander Bank.

Jeśli mimo wszystko masz jakieś ciekawe opinie dotyczące Żagla (głównie pod kątem ich wcześniejszych usług), to podziel się z nami w komentarzu. Gorąco zapraszamy.