Pożyczki dla nowych firm – czy warto?

firma pozabankowaCzy warto przy zakładaniu nowej firmy, udać się po pieniądze do firmy pożyczkowej? Dlaczego ludzie zamiast do banku, czasem wybierają opcję pożyczki pozabankowej, która prawdopodobnie będzie droższa?

Zobaczmy kilka powodów w których warto iść po pożyczki dla nowych firm właśnie do firmy pożyczkowej zamiast do banku.

Pożyczka firmowa a BIK

Jeśli chcesz założyć firmę lub spółkę, a jako osoba fizyczna masz zadłużenia, interwencje komornicze lub windykacje w swojej historii BIK, to prawdopodobnie nie masz co liczyć na dobrą ofertę pożyczki na swoją firmę. Banki albo Cię odrzucą, albo zasypią formalnościami, a warunki będą bardzo kiepskie.

W takiej sytuacji warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki pozabankowej na nową firmę.

Gdy chcemy małą pożyczkę firmową

Przy małej pożyczce firmowej, powiedzmy od 1000 0 10 000 zł, także można udać się do firmy pożyczkowej, ponieważ sam proces załatwiania pieniędzy, będzie znacznie szybszy, niż w przypadku pożyczki bankowej. Znacznie mniej formalności, a pieniądze często dostaniemy od ręki. Dlatego jeśli interesują Cię środki na jakiś konkretny towar, albo na koszty związane z otworzeniem biznesu, to warto rozważyć pożyczkę w firmie pozabankowej.

Pożyczki pozabankowe wcale nie muszą być znacznie droższe od pożyczek bankowych, wiele firm udziela wysokich pożyczek firmowych, które rozbija na długi okres czasu, dlatego właśnie klient nie odczuje dużego obciążenia ze strony rat.

Pożyczki pozabankowe jak najbardziej warto zaciągać i warto brać je pod uwagę w momencie zakładania własnej działalności gospodarczej.