Jak szybko spłacić pożyczkę?

Mamy okres poświąteczny i założę się, że wielu z nas zaciągnęło pożyczkę właśnie na święta. Teraz okazuje się, że chcielibyśmy jak najszybciej oczyścić się z długu, co warto robić?

Upewnij się, że firma pożyczkowa zezwala na wcześniejszą spłatę

Otóż nie wszystkim firmom pożyczkowym jest to na rękę. Wcześniejsza spłata wiąże się ze zmianami w umowie, czasem też całkowita spłata „mogłaby być” niższa od tej zakładanej. Może okazać się, że firma pożyczkowa będzie chciała dodatkową prowizję za zgodę na taką transakcję. Dlatego też warto dokładnie zapoznać się z umową przed podpisaniem jej.

Nie wyrabiam się ze spłatą pożyczki

Większość firm pożyczkowych bez najmniejszego problemu zgodzi się na wydłużenie okresu spłacania pożyczki, jednak idą za tym prowizje i dodatkowe oprocentowanie. Często są to niemałe sumy, które uwzględniają znaczną część pożyczonej kwoty. Dlatego zastanów się dwa razy zanim zdecydujesz się na wydłużenie okresu spłaty pożyczki.

Branie pożyczki na spłatę pożyczki

Jeśli jest to mała kwota typu 1000 zł, to można zaciągnąć taką pożyczkę na przykład w firmach pożyczkowych, które proponują darmową pierwszą pożyczkę zazwyczaj do 1000 zł (Vivus 1200 zł). Wtedy dostajemy dodatkowy miesiąc czasu na zgromadzenie niezbędnych do raty środków.

Spłać pożyczkę najszybciej jak możesz

Jeśli masz pieniądze lub w jakikolwiek sposób jesteś w stanie je pozyskać, to spłać pożyczkę najszybciej jak to możliwe. Nie daj się skusić tanim przedłużeniem okresu spłaty, bo jeśli nabierzesz się na to, to każda kolejna szansa przedłużenia tego okresu spłaty, będzie Ci się wydawała korzystna, a firmie pożyczkowej jest to na rękę, ponieważ dodatkowe oprocentowanie i prowizja, to dla nich korzyść.

Mam nadzieję, że te proste, jednak bardzo rzetelne porady, przyczynią się do zasobności Twojego portfela w przyszłości.

Powodzenia.