Nowe firmy pożyczkowe w 2015 roku – gdzie warto iść po pożyczkę?

Eksperci z dziedziny bankowości, wróżą branży pożyczkowej dwa scenariusze. Jeden z nich jest dla nas (jako dla pożyczkobiorców) bardzo dobry, zaś drugi bardzo zły. A zatem przejdźmy do konkretów.

Związek Firm Pożyczkowych

To instytucja, która prawdopodobnie przelobbuje ustawę mają na celu regulację i ograniczenia wobec firm pożyczkowych. Obecnie pokazują oni różne oszustwa pożyczkowe, których dopuszczają się mniejsze czy większe firmy i parabanki. Jednak prawdziwym celem jest zamknięcie rynku dla małych firm, tak aby te największe firmy mogły mieć względny monopol.

Państwo jak zwykle próbuje być opiekuńcze, dlatego pozwoli tym największym firmom na takie działanie i może się to skończyć w taki sposób, że 90% firm pożyczkowych w 2015 roku zniknie z rynku, bo dojdą obostrzenia, opłaty i dziwne wymagania, których te firmy nie będą mogły spełnić.

Wtedy firmy które zostaną, będą mogły dać takie warunki, jakie one chcą, ponieważ nie będzie konkurencji. A zawsze w ekonomii jest tak, że jak popyt wzrasta, to najpierw podnosi się cenę.

Nowe firmy z zagranicy – chiński bank i chińskie firmy pożyczkowe?

Drugi scenariusz jest taki, że zasypią nas inwestorzy z dziwnych części świata. Stawia się na zainteresowanie Chin. Nieoficjalnie wiadomo, że inwestorzy z Chin są dużymi udziałowcami znanych banków w Polsce. Może czas na ich własną markę? Kwestia odpowiedniego marketingu i wszystko się przyjmie.

Co do banków, to mogliby mieć ciekawą propozycję na lokatę, coś w stylu: powierz nam pieniądze, zapracuje na nie miliard ludzi (bo jakoś tyle ich jest)

Korzystaj z pożyczek dokąd możesz

Jeśli masz możliwość zaciągnięcia korzystnej pożyczki, lepiej zrób to najszybciej jak to możliwe, bo kto wie czy od nowego roku 2015 będzie jeszcze taka szansa?