Pożyczka na studia – gdzie taką otrzymam?

Jeśli jesteś studentem lub też planujesz studia i zastanawiasz się skąd będziesz finansować swój pobyt w innym mieście, to warto sprawdzić ten wpis.

Ile dokładnie kosztuje studiowanie

pożyczka na studiaStancja lub mieszkanie, to minimalnie 300 zł jeśli wynajmujemy mieszkanie z kimś, a nawet do 1000 zł i więcej, jeśli chcemy osobne mieszkanie, a zatem niech będzie coś pomiędzy – 600 zł.

Jedzenie – to od 500 zł jeśli jesz stosunkowo mało (około 16 zł dziennie), zaś nawet 1000 i więcej, jeśli czasem lubisz podjeść, powiedzmy 700 zł średnio.

Imprezowanie (to część studenckiej kultury), to kwestia od 5 zł (na piwo studenckie), 50 zł jeśli chcesz postawić komuś drinka i w miarę dobrze się bawić, do kilkuset złotych (jeśli akurat masz urodziny lub jest co oblewać), powiedzmy 30 zł średnio na tydzień.

Materiały naukowe (o ile takie kupisz…), od ksera, przez książki, zeszyty, itp., w wersji optymistycznej – do 100 zł miesięcznie, zaś niektóre książki mogą kosztować nawet 300 zł i więcej.

Inne wydatki takie jak transport, zakupy ubrań i inne nieprzewidziane wydatki, niech będzie około 300 zł miesięcznie.

A zatem życie studenckie kosztuje powiedzmy od 900 zł – jeśli jesteś kulturalnym i skromnym studentem, nawet do 2000 zł i więcej, jeśli chcesz żyć pełnią życia.

Skąd brać pieniądze na studia?

Warto podjąć się jakiejś pracy. Wielu studentów pracuje w różnych miejscach, od restauracji, przez bary, po call center i prace biurowe, a także wiele wiele innych. Jednak jeśli nie masz pracy, a potrzebujesz szybkiej gotówki, warto taką pożyczyć.

Pożyczanie pieniędzy od lat jest stosowane i działa. Od lat? Od setek o ile nie tysięcy lat. Już w starym testamencie byli kupcy, którzy pożyczali pieniądze na procent.

Obecnie mamy jeszcze mnóstwo firm pożyczkowych, które pożyczają pieniądze za darmo, czyli pożyczając 1000 zł, do oddania mamy dokładnie tyle samo ile pożyczyliśmy, warto się tym zainteresować póki jeszcze to możliwe. Na naszym blogu znajdziesz wiele firm, które pożyczają pożyczek za darmo.