Pożyczka w Banku Spółdzielczym – opinie

BPSCzy warto iść po pożyczkę do Banku Spółdzielczego i czy w ogóle pożyczka w Banku Spółdzielczym jest możliwa?

Być może ta odpowiedź Was nie zadowoli i wyda się zbyt ogólna, ale brzmi ona następująco – to zależy.

Pożyczka w Banku Spółdzielczym – czy możliwa?

Czy w ogóle pożyczki w Banku Spółdzielczym są możliwe? Banki zazwyczaj pożyczają pieniądze na zasadzie kredytu, czyli są to środki z budżetów depozytowych, a więc pieniędzy lokowanych przez klientów. Banki raczej udzielają kredytów gotówkowych, potocznie nazywanych przez nas pożyczkami, jednak trafiają się także lokalne oddziały Banku Spółdzielczego, które oferują pożyczki z kapitału bankowego.

Na początku należy zaznaczyć i podkreślić, że z Bankiem Spółdzielczym jest nieco inaczej niż z innymi bankami. Tutaj nie mamy oferty kredytów czy pożyczek jednej na całą Polskę. Tutaj, teoretycznie każdy oddział może mieć swoją ofertę, która będzie się znacznie różnić od innych.

Oferta pożyczki w Twoim Banku Spółdzielczym

Nie dowiesz się czy jest korzystna, póki samodzielnie nie porównasz jej do innych ofert. Dlatego warto rzucić okiem na stronę banku lub zapytać lokalnego doradcę o dokładne warunki otrzymania pieniędzy w tym właśnie banku.

Kredyt gotówkowy w Banku Spółdzielczym – co warto wiedzieć

To że oferta może różnić się w zależności od regionu – to już zapewne wiemy. Czy Bank Spółdzielczy sprawdza BIK? Owszem – banki spółdzielcze sprawdzają informację w Biurze Informacji Kredytowej. I jeśli tylko jest na Ciebie coś negatywnego, na przykład zdarzało Ci się notorycznie spóźniać ze spłatami wcześniejszych zaległości, albo też masz nad sobą windykatora lub komornika, to na kredyt nie ma co liczyć.

Wtedy, jedyną alternatywą jaka zostaje, jest zaciągnięcie pożyczki w alternatywnym źródle, na przykład w firmie pożyczkowej (opisujemy wiele firm pożyczkowych – pożyczki pozabankowe, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.