Pożyczki za darmo – niebawem koniec

Dokładnie tak. Wszystko wskazuje na to, że niebawem skończy się era pożyczek za darmo. Już kilka firm pożyczkowych (na przykład Pozyczkomat.pl) wycofało się z darmowej pierwszej pożyczki od której nie jest pobierana prowizja ani oprocentowanie. Co jest tego powodem? Sprawdźmy.

Koniec darmowych pożyczek jest blisko

Powodów jest właściwie kilka. Pierwszy z nich, to duża konkurencyjność na rynku. Gdy wcześniej taka pożyczka byłą w jednej lub w kilku firmach pożyczkowych, to całość działała na takiej zasadzie, że klient prędzej czy później wracał do firmy pożyczkowej z której usług był zadowolony. Obecnie niestety nie działa to już tak dobrze, ponieważ klient po jednej pożyczce idzie do drugiej, trzeciej i kolejnej firmy pożyczkowej. Nawet to, że dana firma posiada dane klienta, nie jest już wystarczająco opłacalne.

Nowe regulacje w firmach pożyczkowych w 2015 roku

Eksperci z branży pożyczkowej, przewidują także, że pożyczki staną przed sporym wyzwaniem jakie narzuci im państwo. Regulacje i nakazy mogą okazać się tak wymagające, że mała firma pożyczkowa nie będzie w stanie im sprostać. A zatem wiele mikro firm pożyczkowych, a nawet tych średnich, zwyczajnie znikną z rynku. Te firmy które pozostaną, nie będą miały już tak dużej konkurencji, a co to oznacza? Oczywiście brak konieczności konkurowania o klienta aż tak, jak ma to miejsce dziś.

Śpiesz się po darmową pożyczkę

Dlatego jeśli interesuje Cię darmowa pożyczka, to lepiej się z tym pośpieszyć. Nie wiadomo jak długo firmy pożyczkowe będą miały darmowe pożyczki w swoich ofertach. Zapraszamy też do oceniania firm pożyczkowych oferujących takie darmowe pożyczki. Możecie opowiedzieć nam o nich w komentarzach.

Pozostaje życzyć – udanej pożyczki za darmo!