Weryfikacja klienta w firmie pożyczkowej (wpłać 10 zł za potwierdzenie danych)

Dzisiaj chcielibyśmy Was ostrzec przed popularnym, a mimo wszystko nadal skutecznym „wkręcie” który stosują pewne firmy pożyczkowe. Wiele z nich w swoim biznesplanie nie uwzględnia nawet pożyczania pieniędzy, a są wśród nich i takie, które przez miesiące funkcjonowania, nie udzieliły NAWET jednej pożyczki.

Tutaj zarabia się na weryfikacji klienta

Oferty są podobne: Pożyczkę do (dużej sumy) dostanie każdy. Pożyczka bez BIK, BIG, KRD i innych organizacji, które rejestrują dłużników. Oferta wydaje się bardzo dobra, a każdy może ją wziąć. Wystarczy podać swoje dane i przed otrzymaniem pieniędzy, czeka jeszcze tylko jeden punkt, a mianowicie weryfikacja klienta.

Aby firma pożyczkowa wiedziała, że TY to TY, musisz przelać 10 zł ze swojego konta na ich konto. Czasem 10, czasem 20, ale bywa też 50 zł (co to jest, jeśli mamy perspektywę zaciągnięcia 100 000 zł pożyczki na 10 lat z minimalnym procentem), a czasem też weryfikacja to kwestia procenta, np. 1% od pożyczanej kwoty.

Nie masz zdolności kredytowej aby otrzymać tę pożyczkę

Po wpłaceniu tych pieniędzy, firma pożyczkowa weryfikuje Twoją zdolność kredytową i pomimo obietnic w ofercie, okazuje się, że nie kwalifikujesz się do zaciągnięcia pożyczki, ale 10 zł które zostały wpłacone, nie są zwracane, gdyż jest to koszt weryfikacji klienta.

Tutaj wasze drogi się urywają.

10 zł to niby niewiele, ale przy 100 takich klientach dziennie, mamy 1000 zł, a miesięcznie 30 000 zł, czyli dobry obrót dla kilku osobowej firmy.

Nie zapominaj, że wypełniając wniosek, prawdopodobnie udało Ci się zgodzić na przekazywanie danych osobowych firmom zewnętrznym w celach marketingowych, dlatego „firma pożyczkowa” może je sprzedać. Te są w cenie. Od 1 zł za goły adres e-mail z imieniem, po kilka – kilkanaście złotych, za tzw. lead, zawierający informacje jak wiek, adres, kwotę pożyczki jaka była we wniosku i czasem tak szczegółowe dane jak zarobki czy zainteresowania.

Czerwona lampka w głowie

Jeśli nie czytasz regulaminów lub jeśli ich nie rozumiesz, to pomyśl że zamiast płacić 50 zł za to żeby ktoś sprzedał Twoje dane dalej, lepiej wydać te pieniądze na prawnika, który objaśni Ci regulamin. Możesz zapytać też w sprawdzonych miejscach, takich jak forum prawne.

Pamiętaj, że kwoty powyżej 1 zł przeznaczane na weryfikację klienta w firmie pożyczkowej są podejrzane, dlatego unikaj ich jak ognia.