eXtraKIESZEŃ – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.5

Siedziba firmy

Sfera Finansów S.A.

Buraczana 6B

52-311 Wrocław

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000434033

NIP: 5222999573

REGON: 146309425

Okres spłaty 2 - 48 miesięcy
Nasza ocena 3,50
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. kolejna pożyczka 15000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 80 lat
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 15 000 zł
Czas wypłaty 24 godziny
Metoda wypłaty Przelew/czek GIRO

Pożyczki pozabankowe cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością wśród polskich konsumentów. Potencjał tych usług jest tak duży, że jak grzyby po deszczu powstają dziesiątki firm udzielających finansowego, łatwo dostępnego wsparcia. Aby się w tym jednak nie pogubić, tylko znaleźć to, co najlepsze – warto przyjrzeć się pośrednikom, takim jak choćby eXtraKIESZEŃ.

Obserwując rozwój branży pożyczkowej w Polsce, kwestią czasu było urośnięcie w siłę firm oferujących usługi pośrednictwa. Skoro są one integralną częścią choćby w przypadku kupna kredytów, nieruchomości czy ubezpieczeń, to czemu i nie podczas rozglądania się za finansowaniem pozabankowym? Przyglądamy się dzisiaj jednej z platform, która docelowo chce uczynić poszukiwanie pożyczki szybszym i wygodniejszym. Sprawdźmy, jak działa to w praktyce w przypadku firmy eXtraKIESZEŃ.

Podstawowe informacje

Przedstawiona dziś platforma finansowa powstała z inicjatywy polskiej spółki akcyjnej Sfera Finansów z Wrocławia, która charakteryzuje się sporym – jak na realia branży – doświadczeniem sięgającym 2012 roku. Przez ten czas skupiła się na budowaniu silnej pozycji, w ostatnich latach decydując się poszerzyć swoją reprezentację także wśród firm nie-pożyczkowych, a działających jednak w tej branży. Jak to możliwe?

Marka eXtraKIESZEŃ została powołana w celu zagospodarowania coraz mniej niszowej odmiany usług – pośrednictwa pożyczkowego online. Platforma ta oferuje klientowi możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem strony internetowej, zestawiając ze sobą oferty kilkudziesięciu pożyczkodawców.

Jako swój istotny atut eXtraKIESZEŃ uznaje przede wszystkim możliwość zaoferowania usług dla klientów, którzy obawiają się, że z powodu np. słabszej zdolności kredytowej mają niską szansę na uzyskanie pożyczki. Przesyłając złożony wniosek do licznych partnerów specjalizujących się w różnych formach pożyczek, możliwość przyznania finansowania jest bardzo wysoka – co powinno zwrócić uwagę niemałego grona konsumentów.

eXtraKIESZEŃ opinie

Choć internetowe usługi pożyczania pieniędzy to rozwiązanie bardzo wygodne i pozwalające ograniczyć do minimum czas, jaki trzeba poświęcić na zawnioskowanie o wsparcie. To jednak niczym nienaturalnym przed złożeniem wniosku o finansowanie jest rzecz jasna wnikliwe zapoznanie się z informacjami na temat danej firmy w sieci. Poza podstawowymi detalami na temat m.in. warunków i kwoty pożyczki do uzyskania istotne znaczenie ma dla wielu przezornych osób także poznanie zdania dotychczasowych użytkowników danej platformy pożyczkowej.

Za pomocą hasła „eXtraKIESZEŃ opinie” możemy się dowiedzieć, że pozytywne recenzje zbiera możliwość uzyskania propozycji pożyczki na dopasowanych warunkach i zaoszczędzenia czasu. Zamiast składać nawet kilka wniosków w różnych firmach, składa się tylko jeden i czeka na odpowiedź. Na tym gruncie pojawiają się jednak i narzekania – niektórzy oczekiwaliby szybszej odpowiedzi na złożony wniosek z konkretnymi informacjami w sprawie podjętej decyzji.

eXtraKIESZEŃ oferta

Jak działa ten pośrednik finansowy?

Zasady działania takich pośredników pożyczkowych, jak eXtraKIESZEŃ, są, ogółem rzecz ujmując, bardzo proste. Funkcjonując w sferze internetu, oferują oni możliwość zdalnego złożenia wniosku 100% online po wypełnieniu krótkiego formularza rejestracyjnego przez użytkownika. Dzięki przekazaniu go jednocześnie do wybranych partnerów platformy, każdy z nich ocenia wniosek indywidualnie według własnych kryteriów i odsyła decyzję.

Pośrednik zajmuje się zatem tym, co „ręcznie” byłoby nie tylko bardzo czasochłonne, ale i ryzykowne – negatywne decyzje odmowne w sprawie pożyczki i poprzedzone tym pobieranie raportów np. z BIK pozostawia w tego typu rejestrach ślad. Paradoksalnie zatem, im więcej razy próbujemy wnioskować o wsparcie, tym gorzej wygląda nasza zdolność kredytowa.

Konsument, który uzyskał już negatywną odpowiedź na złożony wcześniej wniosek pożyczkowy w danej firmie lub ma świadomość nie najlepszej kondycji finansowej, powinien rozważyć skorzystanie z platform pośrednictwa pożyczkowego. Gwarantuje mu to nie tylko pokaźną oszczędność czasu, ale i mniej naraża na szwank choćby zdolność kredytową.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Fakt – domeną pośredników finansowych są stosunkowo mało rozbudowane warunki, gdyż każdy z partnerów może znacznie różnić się na polu szczegółowych zapisów regulaminu. Co firma, to różne granice dopuszczalnego wieku klienta, sposoby zabezpieczeń, wymagania co do historii finansowej, warunki związane z formalnościami i wiele, wiele innych.

EXtraKIESZEŃ postanowiło jednak nie pozostawiać swoich klientów w zbyt dużej niepewności. Na stronie głównej, przejeżdżając ku jej dolnym partiom, znaleźć możemy krótkie streszczenie najważniejszych warunków, jakie należy spełnić podczas składania wniosku o wsparcie finansowe.

 • Konsument wnioskujący o pożyczkę nie może być młodszy niż 20 lat i zarazem nie starszy niż 80 lat.
 • Do złożenia wniosku o pożyczkę potrzebny będzie dowód osobisty.
 • Innym ważnym warunkiem jest też posiadanie stałego źródła dochodów wpływającego na nasze konto.
 • Podczas wypełniania formularza nie należy też zapominać o konieczności przygotowania numeru telefonu komórkowego w celu finalizacji transakcji.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w eXtraKIESZEŃ?

Podobnie jak stosunkowo proste i przejrzyste są zapisy przedstawiające podstawowe warunki, jakie należy spełnić podczas wnioskowania o wsparcie finansowe przy pomocy platformy eXtraKIESZEŃ, tak samo mało zagmatwany jest cały proces korzystania z niej w celu uzyskania pożyczki.

 1. Aby rozpocząć proces wnioskowania, należy wejść na stronę główną extrakieszen.pl i wybrać za pomocą dwóch prostych suwaków oczekiwaną kwotę pożyczki, a także termin spłaty. Następnie warto sprawdzić szczegółowe parametry dotyczące kosztów i opłat pod suwakami, a na końcu pozostaje już tylko kliknąć w zielony, łatwy do zauważenia zielony przycisk.
 2. Przekierowani zostaniemy do formularza pożyczkowego, który należy wypełnić w 100% online stosownymi danymi osobowymi. Gotowy wniosek należy zatwierdzić do wysłania.
 3. Po przekazaniu danych do partnerów eXtraKIESZEŃ otrzymujemy propozycję pożyczki i wybieramy ją zgodnie z uznaniem.
 4. W przypadku zatwierdzenia danej umowy pożyczki umowa zostaje wysłana kurierem, którą należy podpisać w jego obecności.
 5. Środki pożyczkowe można odebrać na poczcie gotówką lub otrzymać klasycznym przelewem bankowym.
Złóż wniosek o pożyczkę już teraz!

Dostępne parametry pożyczek

Za pomocą wspomnianego kalkulatora pożyczkowego znajdującego się na stronie głównej eXtraKIESZEŃ możemy poznać najważniejsze detale związane zarówno z kwotą potencjalnej pożyczki, jak i jej terminem spłaty.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna przewidziana kwota pożyczki do uzyskania za pośrednictwem eXtraKIESZEŃ wynosi 500 złotych. Kolejne wartości rosną co 100 złotych, z kolei maksymalna przewidziana suma to nawet 150 000 złotych.
 • Termin spłaty.
  EXtraKIESZEŃ oferuje konsumentom zróżnicowane pożyczki spłacane pod postacią zobowiązań ratalnych. Minimalny termin spłaty może wynieść 2 miesiące, z kolei maksymalnie może to być nawet 48 miesięcy (4 lata).

Jakie opłaty są wliczone?

Choć eXtraKIESZEŃ to jedynie platforma pośrednictwa pożyczkowego, a nie klasyczna firma pożyczkowa, to firma nie pomija kwestii opłat i ogólnego całkowitego kosztu związanego z uzyskaniem pożyczki za jej pośrednictwem. Niżej przedstawiamy obszerną analizę opartą na reprezentatywnym przykładzie pożyczki, pokazującym najbardziej aktualną kalkulację z dnia tworzenia tego tekstu.

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 131%.
 • Całkowita kwota kredytu: 1500 PLN.
 • Okres kredytowania: 4 miesiące.
 • Oprocentowanie stałe kredytu: 7,2 % w skali roku.
 • Łączna liczba rat: 4, każda równa i płatna po 444,14 PLN.
 • Całkowita kwota do spłaty przez konsumenta: 1776,57 PLN.
 • Całkowity koszt kredytu 1776,58 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 22,57 PLN, prowizja za udzielenie kredytu: 254 PLN, opłata przygotowawcza zwracana konsumentowi: 0,01 PLN.
 • Oprocentowanie kredytu jest stałe w całym okresie obowiązywania umowy.

Warto tutaj zaznaczyć, że eXtraKIESZEŃ zastrzega tzw. parametr maksymalnego możliwego RRSO w ramach pożyczki, które ma tym samym gwarantowany górny zakres. Maksymalne RRSO dla umów wynosi 131%.

Czym się wyróżnia?

Przyjrzyjmy się jeszcze kilku wartościowym ciekawostkom lub ogólnym informacjom, które mogą stanowić o atrakcyjności firmy eXtraKIESZEŃ w porównaniu choćby do konkurencyjnych platform pośrednictwa pożyczkowego.

 • Opisywany pośrednik stale współpracuje z Biurem Informacji Gospodarczej – jedną z największych baz informacji o spłacie zobowiązań przez konsumentów i przedsiębiorców.
 • Platforma eXtraKIESZEŃ może też poszczycić się certyfikatami Rzetelna Firma oraz Firma Przyjazna Klientowi.
 • Za pośrednictwem eXtraKIESZEŃ można ubiegać się zarówno o chwilówki, szybkie pożyczki online, pożyczki ratalne, pożyczki pod zastaw samochodu i pożyczki z gwarantem.
 • Platforma eXtraKIESZEŃ nie wymaga dokonywania przelewów weryfikacyjnych na kwotę np. 1 grosza.
eXtraKIESZEŃ jak wziąć pożyczkę

eXtraKIESZEŃ – nasza opinia

Choć pośrednik to nie pożyczkodawca i co za tym idzie – nie gwarantuje on aż tak elastycznych i szybko dostępnych usług, to nie ulega wątpliwości, że rozwiązania oferowane przez platformę eXtraKIESZEŃ mogą usatysfakcjonować niezwykle szerokie grono potencjalnych odbiorców. Świadczy o tym nie tylko stosunkowo prosty i intuicyjny sposób wnioskowania o wsparcie finansowe, ale i bardzo obszerny zakres dostępnych kwot, jeszcze szersza gama dostępnych terminów spłaty i zróżnicowana lista firm pożyczkowych, z którą opisywana platforma stale współpracuje.

Jeżeli nie mamy pewności, że nasza zdolność kredytowa daje nam pewne szanse na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi na złożony wniosek pożyczkowy i wolimy nie psuć historii wpisów w np. BIK zbyt licznymi zapytaniami w różnych firmach, pozwólmy zostać wyręczonym. Platforma eXtraKIESZEŃ ma pełnię środków, aby zostać jednym z najbardziej godnych uwagi pośredników na polskim rynku usług pozabankowych!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

 • +48 221 008 519

Mail:

 • extrakieszen@gmail.com

Informacje na temat spółki

extraKIESZEŃ

Sfera Finansów

SA

Rodzaj:
Pośrednik pożyczkowy
Numer REGON:
146309425
Numer NIP:
5222999573
Numer KRS:
0000434033
Data rejestracji KRS:
25 września 2012
Adres firmy

ul. Buraczana 6B,52-311 Wrocław

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie karty kredytowej oraz jej szczegółowych parametrów przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 25 czerwca 2020 roku.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Weź pożyczkę w ExtraKieszeń